עמוד הבית בית בכפר > מאמרים לבני הגיל השלישי > עורך דין לענייני ירושה – לדאוג עכשיו ליום שאחרי

עורך דין לענייני ירושה – לדאוג עכשיו ליום שאחרי

צוואה וירושה זה לא משהו שנעים לחשוב עליו. רוב האנשים מעדיפים שלא להתעסק ביום שאחרי מותם, חלק מתוך חשש ממזל רע וחלק פשוט משום שהמחשבה מפחידה מדי. אבל התעלמות לא תמנע את הגעת הסוף, ועדיף להיות בטוחים שמשאירים הנחיות ברורות וקרקע יציבה למי שיישאר מאחור. הדרך הכי טובה ומומלצת להתכונן ליום שאחרי היא לפנות לעורך דין לענייני ירושה, ורצוי שהוא יהיה מומלץ, מקצועי, ואף מספיק רגיש כדי לעזור לכם להתמודד עם הנושא המורכב באופן ראוי ומכבד.

מתי פונים לעורך דין לדיני ירושה?

הפנייה לעורך הדין מתבצעת לרוב בשני שלבים:

  1. כשהמוריש עוד בחיים מומלץ להגיע לעורך הדין כדי לתכנן את חלוקת הנכסים בין היורשים. בהתאם לצורך ולייעוץ המשפטי ניתן לבחור בין היצמדות לברירת המחדל של חוק הירושה לבין ניסוח צוואה לצורך חלוקה שונה של נכסים. בדרך כלל ההמלצה היא לנסח צוואה, וזאת כדי לוודא שמסדירים את חלוקת הנכסים באופן ראוי והוגן ולהימנע ממצבים עתידיים של מלחמות ירושה.
  2. לאחר הפטירה על היורשים לפנות לעורך הדין על מנת לקבל את צו הירושה (אם אין צוואה) או צו קיום ירושה (אם יש צוואה).

ברמה העקרונית עורכים צוואה פעם אחת, אולם במידה ולאחר החתימה חלים שינויים מהותיים בחיי המוריש, כגון קניית רכוש חדש (כגון דירה), לידה של בני משפחה או פטירה, שינוי מצב משפחתי או שינוי במצב רפואי של המוריש או היורשים, חשוב לחזור לעורך הדין ולערוך צוואה חדשה, זאת כדי למנוע מצב שבו לאחר הפטירה הצוואה תתגלה כלא רלוונטית ולא קבילה בבית משפט.

מדוע כדאי להיעזר בעורך דין לענייני ירושה?

במידה ועולה הצורך לנסח צוואה, עורך דין מקצועי ומנוסה ינסח אותה תוך הקפדה על כל הפרטים וההיבטים המשפטיים, מה שימנע בעיות במימוש הצוואה ואף ביטולה לאחר הפטירה. חשוב לציין שלאחר הכנת הצוואה וחתימה עליה מומלץ להפקידה בידי הרשם לענייני ירושה, זאת כדי להיות בטוחים שהיא תישמר כראוי, וכן שהיא תגיע לידי היורשים לאחר הפטירה.

עוד מתפקידו של עורך דין לענייני ירושה לוודא את קיום צו הירושה כיאות, וכן יש באפשרותו למנוע סיבוכים עתידיים מהיורשים ולסייע בעת מחלוקות. אם נוצרים חילוקי דעות לאחר פטירת האדם, עורך הדין ינסה לגשר ולסייע לכולם לצאת מהמצב מרוצים עד כמה שניתן. בנוסף, עורך הדין מייעץ בנושא של מיסי ירושה, ובכך יכול לחסוך ליורשים כסף רב.

עורך דין לענייני דיור – או כל עניין אחר אצלנו בבית בכפר

עברתם לאחד ממתחמי הדיור מוגן של רשת "בית בכפר", אתם נהנים מהחיים ובטח לא רוצים לחשוב על המוות. אך בכל זאת, בין בילוי בחדר הכושר לבין שיחה טובה עם חברים בבית הקפה, כדאי לקבוע פגישה עם עורך הדין שלכם לענייני ירושה ולהסדיר את כל מה שניתן להסדיר ליום שאחרי. אם אין לכם עורך דין כזה, נשמח להמליץ לכם על אחד.

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה